Firma istnieje na rynku od 1990 roku. Jest firmą rodzinną. Założyli ją bracia Krzysztof i Wojciech Rasińscy. Na początku bazą była dzierżawiona piekarnia przy ulicy Okrzei w Wyszkowie.

W zakładzie zatrudniono pracowników z wieloletnim doświadczeniem i znajomością technologii produkcji. Niepowtarzalny smak chleba na zakwasie i wysoka jakość wyrobów piekarniczych zapewniły powodzenie na rynku,co przełożyło się na dynamiczny rozwój firmy.

W roku 1993 powstała Piekarnia Żytnia,która nazwę swą zawdzięcza ulicy przy której się znajduje.

W nowo powstałym obiekcie doskonałe warunki produkcji i socjalne, pozwoliły na rozszerzenie działalności o część cukierniczą. Oprócz wysokiej jakości pieczywa zakład rozpoczął produkcję znakomitych ciast i tortów. W efekcie dalszego rozwoju firmy została uruchomiona druga piekarnia w Dąbrówce w której obecnie wytwarza się znaczną część produkcji.

Nasze wyroby charakteryzują się wysoką jakością i walorami smakowymi. Cały czas rozszerzamy asortyment, bazujemy na najlepszych surowcach i sprawdzonych recepturach. Wdrażamy nowe technologie, poszerzamy park maszynowy, aby zapewnić naszym klientom jak najlepszy towar.  Pieczywo to nasza pasja…

img011